Typy rozkladu

Potřebujete sedací soupravu na stálé spaní nebo postačí pouze typ vhodný pro příležitostné spaní?

Naše firma používá několik typů rozkládání od systémů na občasné spaní, až po rozklad prakticky stejný s kvalitní postelí.

1. Rozkládací systém LUX

Jedná se o klasický rozkládací mechanismus určený pro příležitostné spaní.

Z úložného prostoru pod sedákem vysunete a jednoduchým způsobem překlopíte plochu, která společně se sedací částí pohovky vytvoří stabilní lůžko.

Nevýhodou je slabá matrace na pevných deskách rozkladu a určitá nerovnost mezi plochou sedáku a rozložením.

Systém se dá vylepšit použitím vrchní matrace ze vzdušné paměťové pěny, která celou plochu sjednotí a zkvalitní pocit spánku.

Tento systém lze použít u typu sedacích souprav LUX, POEZIE, ATHÉNA, OXFORD

Rozkládací systém Lux
Rozkládací systém Lux

2.  Rozkládací systém SOLIMAN, tzv. kliklak

Systém rozložíme jednoduchým pohybem sedáku nahoru a po cvaknutí mechanismu zmáčkneme sedák do zpětné polohy, přičemž se opěradlo díky mechanické páce položí a vytvoří společně se sedákem jednu ucelenou plochu určenou pro spánek.

Rozkládací systém Soliman je vhodný i pro stálé spaní, který můžeme zdokonalit vrchní matrací ze vzdušné paměťové pěny, která celou plochu sjednotí a zkvalitní pocit spánku.

Tento systém lze použít u sedacího typu SELIM a SOLIMAN

Rozkládací systém Soliman
Rozkládací systém Soliman

3.  Rozkládací systém OMAR

Systém je tvořen jednoduchým rozkladem, kdy vysuneme šuple pod sedákem a pohybem vzhůru z něj vyhoupneme chybějící část matrace, tím vyrovnáme pohovku do plnohodnotného lůžka.

Výhodou systému Omar je, že u dílu, ve kterém není rozklad je velký úložný prostor na lůžkoviny a případně i na vrchní matraci ze vzdušné paměťové pěny, která celou plochu sjednotí a zkvalitní pocit spánku.

Nevýhodou je, že větší část lůžka tvoří sedací plochy a mezi nimi a matrací vzniká menší nerovnost.

Tento systém lze použít u rohových sedacích souprav LUX, OXFORD, OSMAN, OMAR a u pohovek se sedákem dlouhým okolo 200 cm.

Rozkládací systém Omar
Rozkládací systém Omar

4. Ideálně rozkládací systém LAURA

Lůžko vzniká posunutím sedáku dopředu a překlopením opěrákové části, čímž se utvoří perfektní dvojlůžko s velkým úložným prostorem. Samostatné kvalitní jednolůžko vznikne již po sundání opěrákových polštářů.

Součástí ložné plochy může být lamelový rošt s matrací ze studené pěny nebo kvalitní pružinová matrace. Doporučujeme na stálé spaní.

Vyrábí se u typů LAURA, KARIN

Rozkládací systém Laura
Rozkládací systém Laura

5. Rozkládací systém PAESTA

Na stálé spaní je určen rozkládací systém PAESTA.

Jednoduchým vysunutím spodní části pohovky, na kterou se přendají sedáky, vznikne perfektní dvojlůžko s kvalitní 14-ti centimetrovou matrací ze studené pěny. Pokud pohovku nechceme rozkládat získáme jednolůžko odložením polštářů.

Toto jednolůžko disponuje vysokou matrací na lamelovém roštu, která má vlastnosti BOXSPRINGU s matrací, kde může být použita různá tvrdost a pružnost ležení, podle požadavků zákazníka.

Pohovka může být doplněna vrchní matrací ze vzdušné paměťové pěny, která celou plochu sjednotí a zkvalitní pocit spánku.

Tento systém se používá u typů PAESTA

Rozkládací systém Paesta
Rozkládací systém Paesta